Dlaczego warto założyć konto firmowe?

Dlaczego warto założyć konto firmowe?

Banki, które działają w Polsce oferują potencjalnym klientom różne rodzaje kont. Są wśród nich także konta firmowe, które należą do jednych z najczęściej zakładanych rachunków bankowych. Do kogo są skierowane konta firmowe i na co należy zwrócić uwagę zakładając je?

Konto firmowe- kto może je otworzyć?

Konto firmowe przeznaczone jest dla różnej wielkości firm. Obowiązek posiadania konta firmowego mają osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, ale po spełnieniu pewnego warunku. Jeżeli wysokość transakcji firmowych nie przekracza kwoty 15 000 euro, nie ma konieczności posiadania konta firmowego. Ale i tak warto je założyć. Dlaczego, o tym za chwilę.

Zalety z posiadania konta firmowego

Mimo że obowiązujące przepisy prawa dopuszczają, aby osoby prowadzące małe firmy dokonywały płatności z konta osobistego, to warto założyć konto firmowe. Ułatwia ono po prostu funkcjonowanie firmy. Prywatne płatności są oddzielone od firmowych. Prowadzenie księgowości jest mniej skomplikowane, a i kontrola z urzędu skarbowego będzie obejmowała tylko płatności firmy. Do tego przedsiębiorcy, którzy zdecydują się założyć konto firmowe będą mogli dokonywać z niego płatności na rzecz urzędu skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Będą mogli także rozliczać się ze swoimi dostawcami. Wszystkie te płatności zostaną dokonane poprzez zlecenie przelewu. Dotrą na konto drugiej strony o wiele szybciej niż tradycyjny przekaz pocztowy. Do tego można uniknąć stania w kolejkach. Konto firmowe pozwala więc zaoszczędzić sporo czasu.
Więcej na stronie https://www.bzwbk.pl/firmy/rachunki/rachunki.html

Oferta banków

Konto firmowe można złożyć w większości banków. Ale w każdym z nich opłaty za jego prowadzenie, czy za dokonywane przelewy mogą być różne. Zanim podejmiemy decyzję, w którym banku chcemy otworzyć konto firmowe porównajmy oferty w kilku bankach. Dzięki temu uda nam się znaleźć konto, które będzie najtańsze, a więc najbardziej korzystne. Warto pamiętać, że opłaty ponoszone w związku z prowadzeniem konta firmowego mogą zostać wliczone w koszty prowadzenia firmy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *